.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpotkanie z przedsiębiorcami w Białogardzie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Hubert Kowalewski | 2015-10-16 09:25:00
aktualności

W dniu 17 września br. w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym "Invest-Park" Sp. z o.o. w Białogardzie odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego dotyczące eksportu i inwestycji na rynkach zachodnich....

W dniu 17 września br. w Białogardzkim Parku Inwestycyjnym "Invest-Park" Sp. z o.o. w Białogardzie odbyło się spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców z województwa zachodniopomorskiego dotyczące eksportu i inwestycji na rynkach zachodnich.

Spotkanie otworzył pan Jacek Wójcikowski Dyrektor Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów. Następnie pani Małgorzata Saar ekspert pro-eksport przedstawiła cele i zadania tej instytucji, którymi są świadczenie bezpłatnych, kompleksowych usług o charakterze informacyjnym w zakresie przygotowania i realizacji zadań związanych z eksportem i inwestycjami.

Prezes Invest-Park Białogard, pan Robert Madejski, opowiedział o wsparciu, na jakie mogą liczyć przedsiębiorcy prowadzący działalność na terenie Białogardzkiego Parku Inwestycyjnego „Invest-Park”. Dotyczy ono zarówno atrakcyjnej oferty kosztowej jak i skrócenia procesu inwestycyjnego.

Pan Witold Jabłoński - Dyrektor ds. rozwoju Funduszu Pomerania omówił temat Finansowanie działalności eksportowej pod kątem kosztów i procedur w przedsiębiorstwie, jak również dostępnych źródeł finansowania publicznych i komercyjnych.

Wystąpienie pracowników Zakładu Ubezpieczeń Społecznych dotyczące „Dofinansowania z ZUS dla przedsiębiorstw w ramach programu obejmującego działania na rzecz poprawy bezpieczeństwa i zdrowia w miejscu pracy” cieszyło się dużym zainteresowaniem ze strony uczestników.

Pan Jacek Wójcikowski, Dyrektor COIE, kończąc spotkanie w zabawny i przystępny sposób omówił znaczenie różnic kulturowych w biznesie. Dzięki kilkuletniemu doświadczeniu pracy i mieszkania w Irlandii oraz Danii, pan Wójcikowski podzielił się z uczestnikami nie tylko wiedzą akademicką, ale również przekazał wiele własnych spostrzeżeń dotyczących różnic w kulturze pomiędzy naszym krajem, a krajami skandynawskimi i Europy Zachodniej.

Przedsiębiorcy aktywnie uczestniczyli w spotkaniu biorąc udział w dyskusjach, pytając o informacje dla nich najbardziej istotne. Po właściwych prelekcjach odbyły się indywidualne rozmowy z ekspertami oraz konsultacje.

Wydarzenie zostało zorganizowane przez Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego i było współfinansowane ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego, Podziałanie 6.2.1 POIG Wsparcie dla Sieci Centrów Obsługi Inwestorów i Eksporterów.