Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuUNI-MEBEL pierwszym inwestorem w Trzebuszu

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2017-07-26 12:23:33
pomorze zachodnie, nowa inwestycja


Wyposażali wnętrza okrętowe m.in. promu Mazovia ale i platformy wiertnicze. Teraz budują trzy hale produkcyjno-magazynowe wraz z częścią socjalno-biurową. Szczecińska firma UNI-MEBEL rozpoczyna inwestycję w Trzebuszu, czyli na terenach uzbrojonych dzięki środkom z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Zachodniopomorskiego 2007-13. W uroczystym wmurowaniu kamienia węgielnego pod nową fabrykę, pierwszą w tej podszczecińskiej strefie uczestniczył marszałek Olgierd Geblewicz.

- Kolejna zachodniopomorska firma rozwija swoje skrzydła. Bez kreatywności, pracowitości i odwagi w zdobywaniu odległych rynków, nie byli by dzisiaj w tym miejscu. UNI-MEBEL to przykład, że czasami zamiast poszukiwania inwestorów w odległych krajach, warto spojrzeć na własne podwórko i spróbować pomóc naszym firmom, np. poprzez przekonanie do zainwestowania w Specjalnych Strefach Ekonomicznych, czy podanie pomocnej dłoni przy procedurach administracyjnych. - powiedział Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

Produkcja UNI-MEBEL łączy w sobie dwie główne dziedziny gospodarki Pomorza Zachodniego. To sektor morski, który wyeksportował w 2015 r. z regionu towary o wartości ponad 3,1 mld zł., a także branża meblarsko-drzewna, która zagranicę sprzedała produkty warte ponad 4 mld zł. Nie powinno dziwić więc, że to firma dotykająca tych obszarów działalności gospodarczej, została pierwszym oficjalnym inwestorem w utworzonej jeszcze w 2014 r. strefie w Trzebuszu pod Szczecinem.

Założyciele przedsiębiorstwa to Tadeusz Cichoń i Andrzej Parawa, byli pracownicy wydziału wyposażeniowego dawnej Stoczni Szczecińskiej. W UNI-MEBEL pracuje dziś 100 osób, w tym m.in. byli stoczniowcy. Istniejące od roku 2006 przedsiębiorstwo projektuje, wykonuje, montuje i serwisuje meble, tak dla jednostek pływających, jak i na lądzie.

Warto przypomnieć, że strefa w Trzebuszu została przygotowana dla inwestorów kosztem 75 mln zł, z czego ponad 25 mln zł pochodziło ze środków RPO WZ 2007-13. Firma od kilku lat ściśle współpracuje z Centrum Obsługi Inwestora i Eksportera UM WZ, czego efektem są m.in. ekspansja eksportowa oraz usprawnienie procesu inwestycyjnego właśnie w Trzebuszu.