Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuWizyta przedstawicieli władz lokalnych i przedsiębiorców z Meksyku w Szczecinie

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2017-11-20 14:37:04
pomorze zachodnie; wizyta studyjna; usługi logistyczne

W dniach od 10 do 12 sierpnia 2017 r. Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego podjęło delegację przedstawicieli władz lokalnych i przedsiębiorców z regionu Morelos w Meksyku.

W dniach od 10 do 12 sierpnia 2017 r. Centrum Obsługi Inwestorów i Eksporterów Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego podjęło delegację przedstawicieli władz lokalnychi przedsiębiorców z regionu Morelos w Meksyku.
Wśród gości był Pan Juan Carlos Salgado Ponce (Sekretarza regionu Morelos do Spraw Gospodarczych), Pan Oscar Dominguez Perez (Rektor Uniwersytetu Technologicznego w Morelos), Pani Elodie De Oliveira (przedstawiciel OECD), Pan Jorge Salvador Matar Vargas (Krajowa Izba Transformacji Przemysłu), Pan David León Orozco (Pat Container de México SA de CV), Pani Luz Adriana Soto Ruíz (Współpraca Administracyjno-Finansowa, Sekretariat Gospodarczy Morelos), Pan Fernando Bahena Hernández (Państwowa Rada Zasobów Ludzkich Stanu Morelos).
Wizyta zorganizowana została przy współpracy Ministerstwa Rozwoju, do którego zwróciła się Organizacja Współpracy Gospodarczej i Rozwoju z propozycją zorganizowania wizyty studyjnej dla regionu Morelos w Polsce. Wizyta miała stanowić okazję do zapoznania się z przemysłem logistycznym oraz rynkiem usług logistycznych funkcjonującym w wybranych województwach Polski. OECD wśród regionów o wysokim potencjale w zakresie logistyki wskazało m.in. Województwo Zachodniopomorskie. By się rozwijać, władze regionu Morelos stawiają na sprawdzone rozwiązania logistyczne i wdrażanie sprawdzonych praktyk. Wzorców szukają m.in. na Pomorzu Zachodnim.
Podczas wizyty, delegacja odwiedziła Uniwersytet Szczeciński, gdzie w Laboratorium Badań i Analiz Logistycznych oraz w Laboratorium Badań nad Transportem i Zrównoważoną Mobilnością mogli zapoznać się z bieżącymi badaniami naukowymi szczecińskich specjalistów.
Spotkanie i rozmowa z Marszałkiem Województwa Zachodniopomorskiego Olgierdem Geblewiczem było jednym z pierwszych punktów wizyty naszych gości z Meksyku. W trakcie rozmowy przedstawiciele zauważyli wiele podobieństw naszych regionów, takich jak to, że zarówno Morelos jak i Pomorze Zachodnie słynie z turystyki. Również wiele innych aspektów stanowi nasz wspólny mianownik, choćby korzystne położenie geograficzne pod względem logistycznym. To, co z pewnością nas dzieli to klimat.
Zorganizowane wizyty studyjne w siedzibach firm logistycznych tj. w Prime Cargo Poland w Goleniowskim Parku Przemysłowym, w db Port Szczecin i CSL Internationale Spedition okazały się wielkim sukcesem. Dzięki profesjonalizmowi i zaangażowaniu firm, nasi goście mogli zapoznać się z modelem działalności transportowo-logistycznej i rozwiązaniami korzystnymi przy prowadzeniu działalności tej branży. Wizyty studyjne u naszych firm potwierdziły, że warto inwestować w rozwój gospodarczy regionu, którym można się z sukcesem zaprezentować.