.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuGmina Karlino laureatem projektu "Solidny partner w środowisku lokalnym"

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2017-11-21 15:13:54
pomorze zachodnie; karlino; solidny partner

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Karlino, rekomendowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego została laureatem w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym".

Z przyjemnością informujemy, że Gmina Karlino, rekomendowana przez Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego została laureatem w projekcie „Solidny partner w środowisku lokalnym".

Celem plebiscytu jest nagradzanie oraz upowszechnianie dobrych i godnych naśladowania praktyk samorządów oraz organizacji i jednostek samorządowych, mających na celu zrównoważony rozwój miast i gmin, przyjazny dla ich mieszkańców, a także pobudzanie aktywności obywatelskiej w środowisku lokalnym oraz budowanie pozytywnych relacji pomiędzy samorządami, nauką i biznesem.

Projekt jest realizowany przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi (jednym z założycieli Stowarzyszenia Rzetelnego Biznesu, utworzonego w 1999 r.), administracją samorządową i rządową, związkami samorządowymi (w szczególności Stowarzyszeniem Gmin i Powiatów Wielkopolski) oraz innymi partnerami. Projekt jest integralną częścią programu „Solidny Partner”, zainicjowanego w 1995 r., który otrzymał w 2001 r. patronat honorowy Przedstawicielstwa Komisji Europejskiej w Polsce i Narodowego Banku Polskiego oraz włączył się w inicjatywę ONZ, Global Compact.

Wręczenie dyplomów programu „Solidny Partner” miało miejsce 18.10.2017 podczas Międzynarodowych Targów Ochrony Środowiska „POL-ECO-SYSTEM”, organizowanych przez Międzynarodowe Targi Poznańskie pod patronatem honorowym Ministerstwa Środowiska.

Warto przypomnieć, że projekt Karlino na drodze rozwoju realizowany przez Gminę Karlino został nominowany do europejskiego etapu Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2017” w kategorii „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”.

Gmina Karlino podjęła szereg połączonych ze sobą działań mających na celu zapewnienie stabilnego rozwoju zarówno gminy, jak i funkcjonujących na jej terenie przedsiębiorstw. We współpracy z lokalnymi firmami rozpoczęła unikalny projekt kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy połączony z systemem wsparcia młodych pracowników. W efekcie otrzymano łatwą ścieżkę rozwoju dla młodych ludzi, którzy maja szansę rozwijać się i zostać „na miejscu” wspierając rozwój lokalnych przedsiębiorstw ponieważ najważniejszym zasobem są ludzie.

Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości są formą uznania i wyróżnienia szczególnie cennych inicjatyw wspierających przedsiębiorczość. Zostały zainicjowane staraniem Komisji Europejskiej, która od 2006 roku organizuje kolejne edycje Konkursu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych promotorów przedsiębiorczości w Europie, przedstawienie najlepszych praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości, zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców, a także inspirowanie potencjalnych przedsiębiorców.

Nagroda główna jury zostanie przyznana zgłoszonej inicjatywie wspierania przedsiębiorczości uznanej za najbardziej twórczą i inspirującą w całej Europie.

Wręczenia nagród, na którym nasz kraj będzie reprezentowała właśnie Gmina Karlino i Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego, odbędzie się w listopadzie 2017 roku w Tallinie.