.
Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuKolejna nagroda dla Gminy Karlino!

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2018-02-05 14:46:13
zachodniopomorskie, karlino, gmina na medal, pomorze zachodnie

Projekt Karlino na drodze rozwoju został nominowany do europejskiego etapu Konkursu „Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości 2017” w kategorii „Przedsiębiorczość odpowiedzialna i wspierająca włączenie społeczne”

W grudniu 2017 roku wręczone zostały nagrody w konkursie "Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości"

Gmina Karlino otrzymała nagrodę i nominację do europejskiego etapu konkursu. Nagrodę wręczyła Pani Andżelika Możdżanowska - Sekretarz Stanu w Ministerstwie Rozwoju podczas gali jubileuszu 10 –lecia Krajowego Punktu Kontaktowego ds. Instrumentów Finansowych Programów Unii Europejskiej wspierających rozwój przedsiębiorczości.

Europejskie Nagrody Promocji Przedsiębiorczości są formą uznania i wyróżnienia szczególnie cennych inicjatyw wspierających przedsiębiorczość. Zostały zainicjowane staraniem Komisji Europejskiej, która od 2006 roku organizuje kolejne edycje Konkursu. Celem Konkursu jest wyróżnienie najlepszych promotorów przedsiębiorczości w Europie, przedstawienie najlepszych praktyk w dziedzinie przedsiębiorczości, zwiększenie społecznej świadomości roli przedsiębiorców, a także inspirowanie potencjalnych przedsiębiorców.

Gmina Karlino podjęła szereg połączonych ze sobą działań mających na celu zapewnienie stabilnego rozwoju zarówno gminy, jak i funkcjonujących na jej terenie przedsiębiorstw. We współpracy z lokalnymi firmami rozpoczęła unikalny projekt kształcenia zgodnie z potrzebami rynku pracy połączony z systemem wsparcia młodych pracowników. W efekcie otrzymano łatwą ścieżkę rozwoju dla młodych ludzi, którzy maja szansę rozwijać się i zostać „na miejscu” wspierając rozwój lokalnych przedsiębiorstw ponieważ najważniejszym zasobem są ludzie.

W Karlinie nowe mieszkania komunalne trafiają m.in. do pracowników rekomendowanych przez lokalne firmy, ale chciałbym zaznaczyć, że tym szczególnym wsparciem będziemy obejmować również absolwentów karlińskiego Technikum – zaznacza burmistrz Waldemar Miśko - Ta nowoczesna szkoła zapewnia nie tylko wysoki poziom nauczania, dzięki współpracy z Politechniką Koszalińską, ale również możliwość podjęcia pracy w firmach w naszym regionie i właśnie otrzymania nowego mieszkania, tak aby młodzi ludzie mogli zakładać swoje rodziny i zostać w Karlinie.