Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuLIDL stawia na Stargard

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2018-02-05 14:45:49
pomorze zachodnie, inwestycja, park przemysłowy nowoczenych technologii stargard, inwestycja

Sieć LIDL zakupiła działkę o powierzchni 18 ha na terenie Parku Przemysłowego Nowoczesnych Technologii w Stargardzie. Powstanie tam nowoczesne centrum dystrybucyjne.

Za działkę, Miasto zainkasowało 8 500 000 zł netto. Budowa centrum dystrybucyjnego pochłonie około 200 mln złotych. W centrum będą magazynowane artykuły spożywcze codziennej potrzeby, głównie: nabiał, wędliny, słodycze oraz produkty przemysłowe, w tym między innymi drogeryjne, chemiczne i sportowe.
W ocenie sieci LIDL, budowa centrum zaktywizuje lokalny rynek, w szczególności w związku z utworzeniem nowych miejsc pracy, jak również przyczyni się do powstania nowych i rozwoju istniejących walorów użytkowych Miasta Stargard. Dzięki planowanej inwestycji zatrudnienie znajdzie około 200 nowych pracowników. Poszukiwani będą pracownicy do: komisjonowania, przyjęcia i wysyłki towaru, utylizacji (ok. 150-160 osób) oraz na stanowiska kierownicze i administracyjno-biurowe (ok. 40 osób).

W ramach inwestycji zaplanowano w pierwszym etapie budowę hali magazynowej z pomieszczeniami technicznymi, warsztatem i częścią administracyjną o powierzchni około 46 560 m2. Ponadto powstanie budynek socjalno-biurowy (pow. ok 2300 m2), portiernia oraz budynek techniczny pompowni pożarowej wraz z zbiornikiem wody do celów przeciwpożarowych. Teren zostanie również zagospodarowany m.in. poprzez budowę: wiat rowerowych, palarni dla pracowników, parkingów dla samochodów osobowych (maks. 250 miejsc) i ciężarowych (maks. 84 miejsca), wraz z drogami wewnętrznymi, dojazdami i placem paletowym. Wybudowania zostanie stacja transformatorowa, studnia głębinowa i zbiornik wód opadowych, na dachu hali magazynowej ma powstać instalacja fotowoltaiczna. To tylko niektóre elementy przyszłej inwestycji. W nowoczesnych centrach dystrybucyjnych LIDL-a znajduje się wiele proekologicznych rozwiązań. Jednym z najważniejszych jest system odzyskiwania ciepła z instalacji chłodniczej, zintegrowany z niskotemperaturowym
ogrzewaniem podposadzkowym.

Pierwsze sklepy LIDL w Polsce powstały w 2002 r. Obecnie jest ich ponad 600. Na terenie naszego kraju jest 9 centrów dystrybucyjnych, które mieszczą się w: Jankowicach koło Poznania, Turzynie k. Wyszkowa, Gliwicach, Strykowie, Rusocinie k. Pruszcza Gdańskiego, Legnickim Polu, Brzozówce, k. Tarnowa, Bydgoszczy i w Gródkowie w gminie Psary.

Źródło: https://www.stargard.pl/aktualnosci/main/LIDL-zbroi-si-w-centrum