Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSpecma ze Stargardu i Duńska Nagroda Królewska

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2018-12-17 15:11:45
pomorze zachodnie, sukces, nagroda, skandynawia

To już druga firma z Pomorza Zachodniego, która zostaje wyróżniona Duńską Nagrodą Królewską. Zlokalizowana w Stargardzie, a działająca w naszym Regionie od 2009 r. firma Specma będąca spółką zależną od duńskiej Hydra-Grene A / S specjalizuje się w niestandardowych zespołach hydraulicznych.

To już druga firma z Pomorza Zachodniego, która zostaje wyróżniona Duńską Nagrodą Królewską. Zlokalizowana w Stargardzie, a działająca w naszym Regionie od 2009 r. firma Specma będąca spółką zależną od duńskiej Hydra-Grene A / S specjalizuje się w niestandardowych zespołach hydraulicznych.Specma oferuje jedną z najszerszych na rynku gamę elementów hydraulicznych, węży i płynów oraz centralne smarowanie dla producentów OEM, dostawców usług, importerów maszyn, rynku wtórnego i MRO.

Specma rozpoczęła działalność w Polsce pod koniec 2009 roku w Goleniowie. Firma została założona, aby wspierać jednego z głównych klientów- Cargotec Corperation, który przenosił swoją działalność z Finlandii. W 2013 roku został otwarty pierwszy zakład w Stargardzie do którego zostały przeniesione wszystkie operacje z Goleniowa. Początkowo produkcja odbywała się w hali produkcyjnej o powierzchni 1000m2. W 2014 r. wybudowano drugą halę produkcyjną, dostosowując park maszynowy i magazyn do najnowszych standardów. Obecnie w dwóch halach produkcyjnych o łącznej powierzchni 2700 m2 firma Specma zatrudnia 89 pracowników, tworząc dobrze skoordynowany zespół. Firma jednak nie zwalnia- niebawem otwiera swój nowy zakład produkcyjny o powierzchni 5000m2 i 750m2 nowoczesnych biur.Dziś Specma obsługuje klientów globalnych, takich jak Cargotec (Kalmar, MacGregor, HIAB), Volvo Construction Equipment - VCE i Rolls Royce Marine.

Dyplom Duńskiego Stowarzyszenia Eksportu i Medal Honoru Księcia Henryka przyznawany jest firmom lub osobom, które wykazują wyjątkowy wysiłek w promowaniu duńskich produktów i usług za granicą. Przyznawana Nagroda Królewska nabiera jeszcze większego znaczenia, gdyż Książę Henryk zmarł w lutym tego roku.

Pierwszą firma z naszego Regionu, która otrzymała Nagrodą Królewską, była firma BIC Electric z siedzibą w Szczecinie.