Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuSzkolimy trenerów, którzy pobudzą przedsiębiorczość zachodniopomorskiej młodzieży

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Estera Butkiewicz | 2020-01-09 14:28:21
edukacja, przedsiębiorczość, warsztaty, pomorze zachodnie, marszałek,

Osoby młode lubią mówić o sobie, że są przedsiębiorcze i gotowe na prowadzenie działalności gospodarczej. Niewielu decyduje się jednak na założenie własnej firmy. Często brakuje tzw. kompetencji przedsiębiorczych. W dniach 11-12 grudnia 30 nauczycieli akademickich z Pomorza Zachodniego poznało metody nauczania nowoczesnej przedsiębiorczości, czyli m.in. tego jak funkcjonują startupy i jak stworzyć prawdziwy biznesplan. Podczas specjalnego szkolenia nie zabrakło także najnowszych informacji z zakresu marketingu czy mediów społecznościowych. Ta wiedza trafi teraz do zachodniopomorskich studentów.

Osoby młode lubią mówić o sobie, że są przedsiębiorcze i gotowe na prowadzenie działalności gospodarczej. Niewielu decyduje się jednak na założenie własnej firmy. Często brakuje tzw. kompetencji przedsiębiorczych. W dniach 11-12 grudnia,  30 nauczycieli akademickich z Pomorza Zachodniego poznało metody nauczania nowoczesnej przedsiębiorczości, czyli m.in. tego jak funkcjonują startupy i jak stworzyć prawdziwy biznesplan. Podczas specjalnego szkolenia nie zabrakło także najnowszych informacji z zakresu marketingu czy mediów społecznościowych. Ta wiedza trafi teraz do zachodniopomorskich studentów.

 

- Nasza regionalna gospodarka jest silna dynamicznymi i kreatywnymi firmami z sektora MŚP. Chcemy, by kolejne pokolenia młodych ludzie nie bały się realizować marzeń o przedsiębiorczości. By tak było, muszą mieć wiedzę i umiejętności, które im w tym pomogą. Właśnie dlatego zdecydowaliśmy się szkolić nauczycieli akademickich a w niedalekiej przyszłości również nauczycieli ze szkół średnich w regionie, którzy mogą im w tym pomóc. To systemowe działanie, bo wierzymy, że dobry nauczyciel może rozpalić pasję do przedsiębiorczości – wyjaśnia marszałek województwa zachodniopomorskiego Olgierd Geblewicz.

 

Dziś by założyć własne przedsiębiorstwo nie trzeba dużych nakładów finansowych. Trzeba być za to kreatywnym, mieć pomysł na biznes i konsekwentnie go realizować. Szereg tzw. kompetencji przedsiębiorczych wzmacnia rozwój osobisty uczniów i studentów, a także wspiera ich aktywność społeczną, ekonomiczną i zawodową. Pomaga wejść na rynek pracy. Obecnie, samo promowanie postaw przedsiębiorczych często nie wystarcza.

 

Pomorze Zachodnie wychodzi z założenia, że by zwiększać szanse młodych na rozwój należy stymulować m.in. szkolnictwo wyższe. Taki cel miało zorganizowanego przez Samorząd Województwa Zachodniopomorskiego szkolenie – „Kształtowanie postaw przedsiębiorczych w procesie kształcenia studentów – szkoła trenerów”. Przez dwa dni, łącznie 30 nauczycieli akademickich uczestniczyło w warsztatach nauczania nowoczesnej przedsiębiorczości. Pracowali nad tym jak pobudzać kreatywność, jak do biznesowej praktyki wdrażać pomysły i innowacyjne rozwiązania. Nauczycielom przybliżono również metody powszechnie wykorzystywane przez startupy. Na szkoleniu mogą skorzystać także sami uczestnicy, którzy rozważają założenie biznesu.

 

W zorganizowanych przez Centrum Inicjatyw Gospodarczych Urzędu Marszałkowskiego Województwa Zachodniopomorskiego warsztatach uczestniczyli nauczyciele z Uniwersytetu Szczecińskiego, Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego, Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego, Politechniki Koszalińskiej, Akademii Morskiej w Szczecinie oraz Zachodniopomorskiej Szkoły Biznesu


Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Szkolenia dla laboratoriów badawczych 2020 - Norma ISO 17025

Aktualizacja treści merytorycznej szkoleń (nazywana dalej " aktualizacja 2021") będzie polegała ...
Polska - POZNAŃ 2021-03-11 Dodał: Julia Żarczyńska Doradztwo/consulting/edukacja, Farmacja i biotechnologia, Rolnictwo i leśnictwo Zobacz ofertę

Likwidacja spółki w Polsce

Nasza kancelaria oferuje kompleksowe doradztwo prawne i podatkowe w procesie likwidacji spółki z ...
Polska - Wrocław 2020-11-04 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

IP BOX dla programistów

IP BOX dla programistów Oferta obsługi prawnej przy preferencyjnym opodatkowaniu IP BOX obejmu...
Polska - Wrocław 2020-10-29 Dodał: Doradztwo/consulting/edukacja Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert