Białogardzki Park Inwestycyjny Invest-Park
Białogardzki Park Inwestycyjny Invest-Park http://www.investpoland.info leży w pobliżu portu lotniczego i morskiego i ma bezpośrednie połączenie z drogami lokalnymi, wojewódzkimi i krajowymi. Tereny inwestycyjne oraz oferowane obiekty przemysłowe są w pełni uzbrojone, z dostępem do wszystkich mediów. Invest-Park realizuje pełen proces inwestycyjny w ciągu 6-8 miesięcy. Jeżeli inwestorowi zależy na skróceniu tego czasu, może kupić lub wynająć budowany obiekt przemysłowy o powierzchni 1500-3000 m kw.
Białogardzki Park Inwestycyjny Invest-Park, wspólnie z Inkubatorem Technologicznym w Białogardzie, uruchomił Bank Kadr. Pomaga on w rekrutacji pracowników średniego i wyższego szczebla - m.in. kadry zarządzającej, głównych księgowych, technologów, inżynierów, informatyków itp. dla nowopowstających i rozwijających się przedsiębiorstw z regionu koszalińskiego.
Pracownicy Biura Obsługi Inwestora współpracują ze specjalistami z dziedziny budownictwa przemysłowego, prawa gospodarczego oraz finansów. Zadaniem biura jest likwidacja barier w relacjach pomiędzy inwestorem a administracją. Klientami biura są firmy z Danii, Szwecji, Niemiec i Wielkiej Brytanii.
Kontakt: Kołobrzeska 58, 78-200 Białogard, Polska
tel.: + 48 600 899 138
fax: + 48 94 312 44 49
e-mail: biuro@investparkbialogard.pl
Goleniowski Park Przemysłowy
Goleniowski Park Przemysłowy http://www.goleniow.pl/dla-inwestorow/goleniowski-park-przemysowy dysponuje terenem w pełni uzbrojonym. Na terenie GPP ulokowało się prawie 50 firm, z których ponad połowa prowadzi produkcję. Działające tu firmy zajmują się przetwórstwem rolnym, produkcją żywności, obróbką skór, konfekcjonowaniem i obróbką kamieni dekoracyjnych, produkcją przędzy dywanowej, tapet, artykułów higienicznych, produkcją naczep i przyczep, kadłubów do jachtów, montażem sprzętu komputerowego, oraz łopat dla siłowni wiatrowych.
GPP leży bezpośrednie przy autostradzie nr 3, a także przy linii kolejowej Szczecin – Świnoujście (istnieje możliwość doprowadzenia bocznicy kolejowej). Od portu lotniczego oddalony jest o 5 km, od Szczecina 35 km, Świnoujścia 65 km, od Berlina 200 km. Na terenie Parku funkcjonuje specjalna strefa ekonomiczna, będąca podstrefą Kostrzyńsko - Słubickiej Specjalnej Strefy Ekonomicznej. Obszar goleniowskiej podstrefy wynosi 70 ha.
Kontakt:
Urząd Gminy i Miasta w Goleniowie
Plac Lotników 1
72-100 Goleniów
Tel. 0048 91 4698 200 lub 222
fax 0048 91 4698298
e-mail: rkrupowicz@goleniow.pl, ugim@goleniow.pl
Park Regionalny w Gryfinie
Gmina Gryfino leży w zachodniej części województwa zachodniopomorskiego, w aglomeracji szczecińskiej. Przez obszar gminy i w jej bezpośrednim sąsiedztwie przebiegają ważne korytarze komunikacji drogowej, kolejowej i wodnej. Gmina położona jest w pobliżu skrzyżowania dwóch ważnych szlaków międzynarodowego systemu dróg wodnych - E30 na Odrze - Odrzańskiej Drogi Wodnej - i E70 na kanale Hawela-Odra i dalej Warcie, Noteci i Kanale Bydgoskim. Pierwsza z nich, w kierunku północ - południe, zapewnia połączenie Górnego Śląska z portami morskimi Polski, Niemiec, Rosji i Skandynawii w basenie Morza Bałtyckiego. Druga, na kierunku wschód – zachód, umożliwia połączenie systemu żeglugowego doliny Wisły z drogami wodnymi Niemiec i Europy Zachodniej. Park przyjął wstępnie lokalizację zakładów w trzech grupach, zróżnicowanych pod względem rodzaju technologii i mediów. W pierwszej grupie przewidziano sześć zakładów o technologii wymagającej większego zapotrzebowania na media, np. przetwórstwa spożywczego; w drugiej – 10 zakładów o mniejszym zapotrzebowaniu na media, w tym zakładów technologii wyższych, a w trzeciej – cztery centra logistyczne i magazynowe.
Kontakt:
Gryfino, ul. 1 Maja 16, 74-100 Gryfino
tel.: +48 91 416 20 11
fax +48 91 416 27 02
e-mail: planowanie@gryfino.pl
Stargardzki Park Przemysłowy
Stargardzki Park Przemysłowy (http://www.stargard.pl/Stargardzki-Park-Przemyslowy), zajmujący około 150 ha, położony jest w północno-zachodniej części miasta. Obszar został przygotowany z myślą o małych i średnich przedsiębiorstwach. Na terenie SPP znajduje się około 70 przedsiębiorstw oraz biurowiec, w którym swoją siedzibę ma kolejne 55 firm. Inwestorzy reprezentują liczne branże produkcji i usług, m.in. logistykę, konstrukcje stalowe, produkcję wyrobów parafinowych, produkcję elementów grzejnych, produkcję akcesoriów i komponentów dla przemysłu samochodowego, automatykę.
SPP został nagrodzony tytułem „Grunt na medal w województwie zachodniopomorskim” w III edycji ogólnopolskiego konkursu Polskiej Agencji Informacji i Inwestycji Zagranicznych.
W ofercie Stargardzkiego Parku Przemysłowego znajdują się dobrze skomunikowane, w pełni uzbrojone, podzielone na działki niezabudowane tereny inwestycyjne. Atutem Parku jest bezpośrednie połączenie z drogą krajową nr 10, poprzez nowe rondo, które umożliwia dojazd do terenów Parku Przemysłowego bez konieczności wjeżdżania do centrum miasta. W Stargardzie zbiega się pięć linii kolejowych, z czego najważniejsze to połączenia ze Szczecinem, Poznaniem i Gdańskiem.
Kontakt:
Biurowiec ZNTK
ul Pierwszej Brygady 35,
73-110 Stargard Szczeciński,
tel. +48 0-91 834 90 88
fax. +48 0-91 834 90 98
e-mail: sarl@sarl.pl
http://www.sarl.pl/index.php/stargardzka-agencja-rozwoju-lokalnego/park-przemyslowy
Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii w Stargardzie Szczecińskim
Park Przemysłowy Nowoczesnych Technologii w Stargardzie Szczecińskim leży na terenie byłego lotniska wojsk radzieckich Kluczewo w Stargardzie Szczecińskim. Całkowita powierzchnia Parku to około 850 hektarów. Dzięki współpracy z Pomorską Specjalną Strefą Ekonomiczną Sp. z o.o., status specjalnej strefy ekonomicznej w roku 2006 nadano 100 ha terenu; swoją inwestycję zlokalizowała tu japońska firma Bridgestone. W 2009 roku na jednej z działek o powierzchni około 41 hektarów budowę zakładu produkcyjnego rozpoczęła fińska firma Cargotec, a tereny specjalnej strefy ekonomicznej rozszerzone zostały o kolejne 20 hektarów. W roku 2011 miało miejsce kolejne powiększenie strefy. Na inwestorów czekają trzy działki objęte statusem specjalnej strefy ekonomicznej o łącznej powierzchni około 34,2 hektara.
Kontakt:
Biuro Funduszy Europejskich I Rozwoju Gospodarczego
tel/fax: +48 91 578 31 68
Nowogardzka Strefa Inwestycyjna
Nowogardzka Strefa Inwestycyjna http://www.invest.nowogard.pl/ to obszar 6 działek o łącznej powierzchni 20 ha objęty statusem specjalnej strefy ekonomicznej. Dzięki czemu można odzyskać od 35 % - 55 % nakładów inwestycyjnych. Dodatkowo Gmina Nowogard zwalnia inwestorów z podatku od nieruchomości za tworzenie nowych miejsc pracy. Zwolnienie z podatku od nieruchomości nawet na 10 lat przysługuje przedsiębiorcom, którzy utworzą miejsca pracy w okresie do 3 lat od daty zakończenia inwestycji.
Teren zlokalizowany bezpośrednio przy granicy administracyjnej miasta Nowogard. Bardzo dobra dostępność komunikacyjna, teren położony jest przy drodze ekspresowej S6, bezpośrednio przylega do węzła komunikacyjnego obwodnicy Nowogardu. Wewnętrzny ciąg komunikacyjny (droga) wraz z placem manewrowym wybudowany w celu dostępności do poszczególnych nieruchomości.
Teren inwestycyjny przeznaczony jest dla dużych bądź średnich projektów inwestycyjnych. W planie zagospodarowania przestrzennego teren ten przeznaczony jest na działalność produkcyjną, magazynową i zabudowę usługową. Wszystkie sektory produkcji możliwe do zaakceptowania – nawet przemysł uciążliwy.
Władze gminy deklarują współpracę w zakresie zagospodarowania wolnych terenów inwestycyjnych poprzez ich zakup lub dzierżawę, a także udzielenie inwestorowi pomocy organizacyjnej i technicznej w rozpoczęciu i prowadzeniu inwestycji przez podległe jednostki organizacyjne gminy oraz rzetelną pomoc pracowników Urzędu Miejskiego.
Kontakt:
Urząd Miejski w Nowogardzie , Plac Wolności 1, 72-200 Nowogard
tel.: 0048 693 429 407
fax: 0048 91 39 26 206
e-mail: jlis@nowogard.pl,