Ta strona używa cookie. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na ich używanie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Akceptuję

Loading...


Szukaj Menu
A A A wysoki kontrast: A A

Portal Promocji EksportuDla żeglarzy i golfistów

Wyślij Drukuj Pobierz dodał: Hubert Kowalewski | 2016-06-22 11:44:57
zachodniopomorskie, turystyka, przyroda, sport

Pomorze Zachodnie jest wymarzonym miejscem dla żeglarzy i golfistów.

Od położonego w głębi lądu Gryfina przez jezioro Dąbie, Zalew Szczeciński i wzdłuż całego wybrzeża aż do Darłowa, powstał Zachodniopomorski Szlak Żeglarski. Inwestycja polegała na modernizacji istniejących przystani i portów żeglarskich oraz utworzeniu nowych. W województwie istnieje również sieć wodnych tras w głębi lądu. Morski szlak żeglarski jest miejscami zintegrowany z przecinającą region siecią rzek, które łączą się z największymi jeziorami województwa. Przystanie śródlądowe znajdują się m.in. w Choszcznie, Szczecinku, Drawsku Pomorskim, Czaplinku i Myśliborzu.

Wiejące od morza wiatry sprzyjają uprawianiu paralotniarstwa, windsurfingu i kitesurfingu. Najpopularniejszym pod tym względem jest Zalew Szczeciński – szczególnie wody przybrzeżne Wolina lub Czarnocina. Ciekawą ofertę mają Świnoujście i Międzyzdroje, w których odbywają się mistrzostwa w windsurfingu. Miejscem coraz częściej odwiedzanym przez miłośników kitesurfingu jest Świnoujście. Tamtejsze plaże – przy wiatraku oraz w dzielnicy Warszów – to często odwiedzane przez kitesurferów „spoty”, czyli najpopularniejsze miejsca spotkań.

Z graniczącego z Niemcami Świnoujścia bardzo blisko do „spotów” u zachodniego sąsiada – np. w małej miejscowości Kamminke, Pudagla lub Ückeritz. W województwie działa kilka szkół oferujących kursy kitesurfingu. Najczęściej są one połączone z wypożyczalniami sprzętu oraz sklepami. Paralotniarze najchętniej odwiedzają wybrzeże klifowe w Trzęsaczu.

Z kolei miłośnicy nurkowania wybierają głównie najdłuższe i najgłębsze w Zachodniopomorskiem Jezioro Drawsko, atrakcyjne są też jeziora: Siecino, gdzie powstał specjalny, podwodny tor przeszkód; oraz Resko na Wybrzeżu Trzebiatowskim, na dnie którego ma spoczywać zatopiona w czasie II wojny światowej Bursztynowa Komnata.

Wyprawy konne są domeną kilku stadnin np. w Białym Borze, Łobzie czy Nowielicach.

Barlinek słynie nie tylko z tego, że urodził się tam szachowy mistrz świata Emanuel Lasker. Leżąca na południu województwa zachodniopomorskiego gmina jest siedzibą pierwszego w Polsce Centrum Nordic Walkingu Barlinek otaczające trzy jeziora: Barlineckie, Chmielowe i Uklejno. W gminie Barlinek jest siedem tras Centrum Nordic Walkingu, każda o innym stopniu trudności. Łącznie to 54 km ścieżek.

Atrakcyjnym miejscem do jazdy na nartach wodnych jest Szczecinek. Nad Jeziorem Trzesiecko można ślizgać się na najdłuższym w Europie wyciągu. Rozpięta na systemie pięciu masztów lina o długości 1100 metrów i napęd o dużej mocy pozwala pędzić z prędkością nawet 60 km/h. Na tym wyciągu odbywają się takie imprezy, jak Mistrzostwa Polski i Mistrzostwa Europy w Narciarstwie Wodnym.

 

Pole Gary’ego Playera

 

W Zachodniopomorskiem znajdują się cztery pola golfowe – w Choszcznie, Binowie, Kołczewie i Grębowie, zaliczane do czołówki najatrakcyjniejszych pól w Polsce. Przez golfistów uważane są za jedne z najtrudniejszych.

Modry Las Golf Club w Choszcznie znalazło się wśród 100 najlepszych pól w Europie. Zostało zaprojektowane przez legendę światowego golfa, Gary’ego Playera. Amber Baltic Golf Club w Kołczewie na wyspie Wolin, niedaleko Międzyzdrojów należy do najstarszych w województwie zachodniopomorskim.

Binowo Park Golf Club to najlepiej rozwinięte i wyposażone pole golfowe w zachodniopomorskim. Zlokalizowane niedaleko Szczecina, posiada obszerne zaplecze, sale konferencyjną, restaurację, sauny. Od lat jest organizatorem i gospodarzem polskiej edycji Mistrzostw Świata Golfistów.

Kamień Country Club to najmłodsze z czterech zachodniopomorskich pól golfowych. Atutem pola w Grębowie jest lokalizacja – miejscowość jest oddalona jedynie o kilka kilometrów od zabytkowego Kamienia Pomorskiego, 50 km od uzdrowiskowego Świnoujścia, 100 km od Szczecina i 230 km od Berlina.

Wybrane
oferty polskich przedsiębiorstw

Sprzedaż maszyn

Sprzedaż urządzeń spawalniczych Sprzedaż spawarek Sprzedaż akcesoriów spawalniczych Sprzedaż m...
Polska - KOMORNIKI 2021-02-17 Dodał: REMIGIUSZ SKORUPKA Maszyny i urządzenia Zobacz ofertę

Automaty wydające, vendingowe

ASD Systems - Producent automatów wydających. Automaty wydające i autorska aplikacja IDS wspomag...
Polska - BIELSKO-BIAŁA 2021-02-16 Dodał: HUBERT WRÓBLEWSKI Handel, IT/ICT, Produkcja pozostałych maszyn, Maszyny i urządzenia, Produkcja metalowych wyrobów gotowych Zobacz ofertę

sprzedaż fotowoltaiki

SOLAR Free Energy specjalizuje się w nowoczesnych systemach solarnych - od projektu, po montaż i ...
Polska - Warszawa 2021-02-12 Dodał: Karol Wójcik Budownictwo, Budownictwo i architektura, Ochrona środowiska, Energia i surowce odnawialne Zobacz ofertę

Zobacz więcej ofert